עמוד הבית | תרומה לקהילה | דרושים | מאמרים | הודעות לעיתונות

English

מגן שמש מגן בטחון
פתרונות מיגון וציפוי לזכוכית בע"מ


1-700-500-549
שירות בפריסה ארצית

מגן שמש-ציפויים לשמשות

הפתרונות שלנו

הלקוחות שלנו

סרטי הדגמה

סדרת מגן דקו

אספקת מוצרים

חיסכון באנרגיה

מגבילי פתיחה ונעילת חלונות

צור קשרהאם ידעת ?

סדרת ציפויי "דקו מגן" של מגן שמש מוסיפה אלגנטיות ופרטיות לחלונות קיימים בטיב מעולה ובמחיר נמוך בהרבה מהתזת חול !
תשלום מאובטח-מגן שמש
הרשמה לרשימת תפוצה
תמונות פרוייקטים
מאמרים
תרומה לקהילה
תגיות לחלק עליון
רשימת תפוצה
צור קשר
דרושים
מגבילי פתיחה ונעילת חלונות
חיסכון באנרגיה
אספקת מוצרים
סדרת מגן דקו
סרטי הדגמה
הלקוחות שלנו
הפתרונות שלנו
מגן שמש-ציפויים לשמשות


מאמרים
Share |

מאמרים


 זכוכית מחוסמת- שבר ספונטני (אבל בכלל לא רגיש...) והתנפצות מעקה זכוכית

מאת כפיר גולדהמר

 

זכוכית מחוסמת הנה זכוכית שיוצרה בתהליכים מוקפדים בחום המגיע לטמפרטורה של כ-700 מעלות צלזיוס וקירור מהיר, תהליך זה גורם להכנסת מאמצים בזכוכית ומחזק אותה פי 3-5 מזכוכית רגילה ( זכוכית צפה).

 

עד כאן הדברים ברורים וחיוביים, זו גם הסיבה שהזכוכית הזו הפכה לנפוצה מאוד בשימוש בישראל בשנים האחרונות.

רמת הבטיחות וירידה בעלות הייצור, גרמו לכך שהזכוכית הזו תהיה מאוד פופולארית לשימוש גם לטובת קירות מסך, מעקות מרפסות, גרמי מדרגות ועוד.

 

בעיה אחת "טמונה" בזכוכית הזו (תרתי משמע), תרכובת כימית הקרויה "ניקל סולפיד " שאמורה להתפנות מהזכוכית המחוסמת בתהליך הייצור, לא מתפנה בכמות שנאמדת עפ"י הספרות המקצועית בכ-3-5 פרומיל (3-5 יח' בממוצע לסדרה של 1000 זכוכיות).

ומכיוון שהזכוכית התקשתה מאד, כל גורם שיפעיל לחץ על הזכוכית עלול לנפץ אותה.

 

מחקרים מראים שבמקרים של שבר ספונטני, אותו ניקל סולפיד שכלוא בתוך הזכוכית בגודל של מקרונים בודדים, מתנפח וגדל, ללא כל הסבר מדעי לתופעה, ובכך יוצר לחץ פנימי על הזכוכית וגורם להתנפצותה הפתאומית.

 

התופעה הזאת עלולה להתרחש בכל מקום בו מותקנת הזכוכית המחוסמת, כאשר מדובר בדלת או חלון זכוכית בקומה נמוכה ואפילו במקלחון של כל אחד מאיתנו, הסכנה נמוכה באופן יחסי וזכוכית מחוסמת איכותית אמורה להתפזר לרסיסים רבים שבמקרה הרע יגרמו לפציעה שטחית בלבד.

 

ניקח את אותה זכוכית מחוסמת ונמקם אותה בקיר מסך בגובה 50 מ' או במרפסת של בניין בן 30 קומות, במקרים האלו הסכנה היא לפגיעה קטלנית.

אף אחד מאתנו לא רוצה להיות ברחוב בו מאות חלקיקי זכוכית צוברים תאוצה ומתרסקים לכיוון הרצפה.

 

מכיוון שכל הגורמים העוסקים בדבר הבינו את פוטנציאל הנזק, הוכנסה תקנה חדשה הדורשת שימוש בזכוכית רבודה במעקות זכוכית של מרפסות, הבעיה היא שישנם מקרים רבים מאד בהם נעשה כבר שימוש בזכוכית המחוסמת.

 

לתופעה המסוכנת הזו של התנפצות מעקה זכוכית יש פתרון יעיל ומוכח, שנבדק ע"י יועצי הזכוכית והבטיחות המובילים ואושר לשימוש.

הפתרון משלב שימוש בציפוי מגן בטחון שקוף, העשוי שכבות פוליאסטר ועיגון ע"י מערכת פרופילים בצורה מכנית או פלסטית.

מערכות העיגון מותאמות באופן פרטני לנתוני הפרויקט, ייתכן שימוש במיגון צד אחד או שניים, שילוב פרופילים עם מסילות בין הזכוכיות או עיגון חלק עליון או תחתון של הזכוכית.

 

הפתרונות מיושמים כבר במס' פרויקטים ומוכיחים את עצמם כמענה יעיל, זמין וזול יחסית להחלפת מערכת הזיגוג.

 

 

 

כל מה שרצית לדעת על ציפוי סולארי "מגן שמש" ולא העזת לשאול מאת טל רווה

מה זה ציפוי סולארי ?

ציפוי סולארי "מגן שמש" הוא יריעה של חומר פלסטי (Polyethylene terephthalate) המותאמת בצורה מושלמת ומותקנת על חלון זכוכית באמצעות דבק אקרילי שקוף לחלוטין, לצורך סינון אחד או יותר ממרכיבי אור השמש.

 

מה הם מרכיבי אור השמש ?

קרינת השמש מתפרסת על תחום רחב של אורכי גל (ספקטרום). תחום זה נחלק לשלושה:

על סגול (UV - Ultra Violet) - הקרינה המשזפת, המדהה צבעים, המייבשת ומזקינה (בלתי נראית)

אור נראה (Visible light) - האור הנראה לעין, המסנוור

תת אדום (IR - Infra Red) - הקרינה המחממת - חום השמש (בלתי נראית).

 

 

מה קורה לקרינת השמש כאשר היא פוגעת בציפוי ?

כאשר קרינת השמש פוגעת בציפוי: חלקה עובר דרכו, חלקה נספג (נבלע) בו וחלקה מוחזר ממנו החוצה. הדבר נכון לכל אחד משלושת תחומי קרינת השמש.

 

איזה משלושת חלקי קרינת השמש מסננים הציפויים הסולאריים של "מגן שמש" ?

כל הציפויים של חברת "מגן שמש" מסננים לפחות 99% מהקרינה האולטרה-סגולה וזאת מכיוון שאין בה צורך בתוך הבית ויש חשש שתזיק ובנוסף בהתאם לצרכי הלקוח, קיימים עשרות סוגים שונים של ציפויים שבאמצעותם ניתן להפחית את מידת האור בהתאם לרצוי (בין 20 ל- 96 % הפחתה) ואת מידת החום בהתאם לרצוי (בין 45 ל- 82 % הפחתה).

 

יש לי חלון עם זכוכית כפולה - בידודית (Double Glazing) אז אין לי צורך בהתקנת ציפוי , נכון ?

ממש לא נכון ! - חלון בידודי אכן מפחית בריחה של חום מתוך הבית החוצה (מצויין בחורף) ואכן מפחית חימום של החדר על-ידי האוויר החם שבחוץ, אולם השפעתו על חום השמש, שחודר אל החדר ומהווה את עיקר החום הנכנס ומחמם את החדר, נמוכה מאוד. רק ציפוי "מגן שמש" יכול לעצור את קרינת חום השמש מלהכנס לחדר. הדבר דומה להבדל שבין החום שאנו מרגישים בקיץ כאשר אנו עומדים בשמש (גם חום האוויר שסביבנו וגם חום השמש), לעומת החום שאנו מרגישים כאשר אנו עומדים בצל (רק חום האוויר שסביבנו).

 

אם חם - נפעיל מזגן, מה הבעיה ?

במקרה של אי-ספיקה (עומס חום כ"כ כבד עד שגם כאשר המזגן פועל בעוצמה מירבית הוא לא מצליח ליצור אווירה קרירה בחדר) הציפוי מפחית את החום ו"עוזר" בצורה משמעותית למזגן.

לאחר התקנת ציפוי "מגן שמש" - ניתן להפעיל את המזגן פחות חזק ולמשך פחות שעות ולחסוך חשמל (עפ"י חישובים ניתן להגיע לחסכון של כ- 75 ₪ ואף יותר בהוצאות חשמל לכל מטר רבוע של חלון מצופה ב"מגן שמש" בשנה !!!)

 

באיזה צד של החלון מתקינים את הציפוי ?

ברוב המכריע של המקרים, מותקן הציפוי מהצד הפנימי של החלון וזאת מכיוון שעמידות הציפוי לאורך שנים היא טובה יותר בהתקנה פנימית - אפילו ציפויים המיועדים להתקנה חיצונית, אורך חייהם הוא כמחצית מאורך חייו של ציפוי פנימי. יחד עם זאת, נמליץ על התקנה חיצונית כאשר קיימת בעיית גישה קשה מהצד הפנימי של החלון או כאשר קיים חשש מהותי לשבר תרמי.

 

האם ניתן להסיר את הציפוי ?

כל הציפויים של חברת "מגן שמש" ניתנים להסרה מושלמת וזאת ללא השארת כל סימן על הזגוגית.

 

מהו ציפוי ה- "מגן שמש Silver "?

אחד הציפויים הפופולאריים בישראל הוא ה-"מגן שמש Silver 15 "- זהו ציפוי רפלקטיבי (מחזיר אור), בשל תכונה זו של החזרת אור הציפוי מחזיר חלק גדול מאוד של חום השמש ומאפשר רק ל- 18% ממנו לחדור לתוך החדר, הציפוי מחזיר גם חלק גדול מהאור הנראה (ולכן הוא בעל מראה של ראי) ומאפשר ל- 15% ממנו לחדור לחדר. לפיכך זהו ציפוי המתאים במקרה של סנוור ועומס חום כבדים.

 

מהם הציפויים מסדרת ה- HP ?

ציפויים אלו אינם רפלקטיביים והם פועלים באמצעות ספיגה (בליעה) של קרינת השמש באמצעות צבעם הכהה, הם יעילים במיוחד בבליעה של האור הנראה ובשל כך הם אידאליים לטיפול בסנוור.

 

מהם הציפויים מסדרת ה- V ?

סדרת V הינה סדרה חדשנית של ציפויים שקופים, שפותחו הודות להתקדמות בתחום הננו-טכנולוגיה. ציפויים אלו הם ספקטרו-ספציפיים, כלומר הם רפלקטיבים (מחזירי אור) בתחום קרינת החום, אך לא רפלקטיבים בתחום האור הנראה ומאפשרים מעבר של רוב האור הנראה. לפיכך, ציפויים מתקדמים אלו מתאימים במיוחד במקרים בהם קיים מפגע חום, ללא סנוור משמעותי וכאשר מעוניינים לשמור שקיפות מירבית, למשל - בחלון ראווה או בחלון של בית.

 

איך קוראים את המדבקה בתחתית הדוגמאות שבקטלוג ?

בתחתית כל דוגמת ציפוי בקטלוג ציפויי השמש שלנו נמצאת מדבקה המספקת מידע על הציפוי - שם הציפוי ואחוזי מעבר של: אור נראה, קרינת חום וקרינה אולטרה-סגולה.

לדוגמא - מדבקה של סילבר 15:

 

Silver Reflective 15

אור - 15%,- חום 18% - קרינה 1%


ניתן לראות, כי הציפוי עוצר 82% מהחום, מפחית את הסנוור ב- 85% ומונע כמעט לחלוטין את הקרינה האולטרה-סגולה.

 

איזה ציפוי מתאים עבורי ?

כאמור, לחברת "מגן שמש" עשרות סוגים של ציפויים, כל אחד מהם בעל מאפיינים שונים - במידה והצורך הוא הפחתת עומס אור, כלומר - קיימת בעיית סנוור, נמליץ על ציפוי כהה, אשר יפחית עודף אור זה. במידה והצורך הוא הפחתת עומס חום, ללא סנוור, נמליץ על ציפוי בהיר למדי, אך בעל יכולת דחיית חום טובה ובמידה וקיימת בעיה גם של סנוור וגם של חום, ברשותנו ציפויים בעלי דחיית חום מעולה ויכולת הכהייה טובה, אשר יאפשרו אווירה קרירה ונעימה יותר. נשמח לשלוח אליכם נציג מנוסה, אשר ימליץ על הציפוי המתאים עבורכם, בהתאם לציפיותיכם.

 

מהו שבר תרמי ?

שבר תרמי הוא הסיכון היחיד שקיים בהתקנת ציפוי. שבר תרמי עלול להגרם, לעתים נדירות, בשל שילוב של שני גורמים: ציפוי סופג חום על גבי זגוגית כפולה או טריפלקס. הסיבה לכך היא שבזגוגיות אלה קיים ממילא פער טמפרטורות גדול בין צידו החיצוני של החלון לצידו הפנימי, התקנת ציפוי סופג חום על גבי הזגוגית עלול להחריף את הפער ולהוביל לשבר. חשוב להדגיש, כי שבר תרמי לא מתרחש בהתקנה על-גבי זגוגית רגילה וכי באלפי העבודות שביצענו נתקלנו בתופעה 7 פעמים בלבד - בכולן בשל התקנה של ציפוי סופג על גבי זגוגית טריפלקס או בידודית לא מחוסמת.

 

מה ניתן לעשות כדי להמנע משבר תרמי ?

ראשית, אם הזכוכית בחלון הכפול / טריפלקס היא זכוכית מחוסמת - אין חשש לשבר תרמי. שנית, במקרה שהזכוכית אינה מחוסמת, נמנע מהתקנת ציפויים סופגי חום ונעדיף התקנת ציפויים רפלקטיביים, אשר מקטינים משמעותית את אפקט התחממות הזגוגית. במקרים קיצוניים, ניתן גם להתקין את הציפוי מצידו החיצוני של החלון, כך שקרינת החום אפילו לא תעבור דרך הזכוכית ותדחה החוצה מיידית מעל פני הציפוי.


מה לגבי בועות או התקלפות של הציפוי ?

בועות אוויר או אדי מים הן תופעה שעלולה להתרחש בשל התקנת ציפוי לא קפדנית או בשל התקנה בסביבה מלאת אבק. התקלפות של הציפוי היא תופעה שמתרחשת לעתים בציפויים מאיכות נמוכה.

אנו בחברת "מגן שמש" מקפידים על שימוש בחומרי-גלם באיכות הגבוהה ביותר בתחום ומבצעים התקנה קפדנית ביותר וזאת על מנת להמנע מפגיעה במראה או ביעילות הציפוי ומבטיחים שנים ארוכות של ציפוי נאה ויעיל.

 

לסיכום, מה הסיבות לבחור ציפוי סולארי ?

במידה ואתם סובלים מסנוור ו/או מעומס חום ו/או מנזקים לריהוט כתוצאה משמש ואתם מעוניינים בפתרון קבוע, שאינו דורש תחזוקה ושלא יחסום לכם את הנוף ובנוסף לכל - יחסוך לכם סכום כסף משמעותי על הוצאות מיזוג - כדאי לכם לשקול התקנת ציפוי סולארי "מגן שמש".

 

למה "מגן שמש" ?

כי בין לקוחותינו נמצאים בית הנשיא, בית המשפט העליון, משרד החוץ, חברת "טבע", קופת-חולים כללית, השגרירות האמריקאית, תעשיה אווירית ועוד אלפי לקוחות ממשלתיים בארץ ובעולם, חברות גדולות וקטנות ואנשים פרטיים.

כי חברת "מגן שמש" מקפידה על שימוש בחומרים באיכות הגבוהה ביותר בתחום ועל התקנה מיטבית ומתחייבת לכך באחריות ארוכת שנים.

כי אנחנו חברה יציבה ומוכרת ובמידה וחלילה תזדקקו להפעיל את האחריות - אנחנו נהיה פה גם בשנים הבאות.

 

ניתן להשתמש במאמרים,תוך אזכור המקור וציון שם המחבר ולינק לאתר

 

ציפוי חלונות כצעד קטן לחסכון באנרגיה/מאת גלית בריקר

בעקבות המאמר מאת 'אדם טבע ודין' שפורסם לאחרונה עולים נתונים קשים המנבאים התחממות הגלובאלית והשפעותיה על מדינת ישראל ואזרחיה. לפי התרחיש המתון אותו ציינה האגודה "תחול התחממות בישראל של כ- Cº3.3 בקיץ (בטווח של Cº 2.7-6.5), עלייה בתכיפות, בעוצמה ובמשך של גלי חום...". מטרתם של הנתונים האלה להעלות את הנושא לסדר היום הציבורי ולהניע את קובעי המדיניות לנקוט צעדים בתחום. אולם לא רק שינוי המדיניות תשפר את המצב אלא יש צורך להביא למודעות הציבור בישראל מספר פתרונות אפשריים לצמצום בצריכת אנרגיית החשמל, ובכך להפחית את פליטת גזי החממה משטח המדינה בדומה להובלת קמפיין רחב היקף בנושא התייבשות מדינת ישראל ובקשה לצמצם בצריכת המים.במאמר זה, נביא לידיעתכם מוצרים לא חדשניים ולא מהפכניים, אלא מוצרים אשר קיימים בשוק כבר עשרות שנים, אולם עבור מרבית האזרחים בארץ המגלים את קיומם הם מוגדרים כמוצרי פלא. מוצרי ה"פלא" האלה הינם ציפויים לחלונות/שמשות/זכוכיות הנותנים הגנה מפני שמש כשהם דוחים את החום ברמה של עד 83%!!!, כשבמקרים רבים השינוי הוא משמעותי ובא לידי ביטוי בהפחתה של עד כ-7 מעלות מטמפרטורת החדר המובילה באופן ישיר לחיסכון שנתי משמעותי באנרגיית החשמל.ועכשיו תדמיינו מגדלים רב קומתיים, בעלי משרדים רבים בהם המזגן מקרר גם כשהעובדים לא שוהים במשרד עצמו, והעובדות לובשות סוודרים ומעילים גם בימי הקיץ החמים, התרחיש הזה הוא לא סוריאליסטי אלא מציאות קיימת של צריכה בזבזנית כמעט בכל משרד. אז נכון שכל מעביד מעוניין ליצור סביבת עבודה נוחה עבור עובדיו ולהעלות את פריון העבודה, אבל במקום לשלם חשבונות חשמל מנופחים ולתרום להתחממות הגלובאלית באופן עקיף, למה לא לצפות את הזכוכיות בציפוי מגן נגד שמש ולהפחית את החום במשרד או בבית בעזרת מוצרים ירוקים אלה? פרטים נוספים ב : <www.israsun.com>

מעטות החברות המקצועיות בשוק בישראל שמספקות פתרון מקצועי אמיתי לנושא ציפוי חלונות, כאשר מתכננים פרוייקטים לציפוי שמשות רצוי לקחת בחשבון נושאים כמו, סוג הזכוכית שאנו מיועדים לצפות וכיוון החלונות לאזור החשיפה.

רק יבואנים המורשים מטעם היצרן יוכלו לגבות את עבודות הציפוי באחריות לאורך שנים, האחריות למעשה מבטיחה שגם העבודה נעשתה בהתאם לסטנדרטים בינלאומיים מקובלים, ושהחומרים שהותקנו אכן יעמדו בחשיפה אינטנסיבית בשמש הישראלית לאורך שנים רבות.

טווחי האחריות נעים בין 7-10 שנים מיום ההתקנה בהתקנות פנימיות (מתוך המבנה ובצד הפנימי של הזכוכית) ואילו התקנות חיצוניות מגובות לרוב לטווח זמן של כ- 5 שנים מיום ההתקנה. 
 
בתמונה  : ציפוי חלונות בציפוי מגן שמש, כפי שבוצע בארגון בינלאומי באפריקה ע"י צוות "מגן שמש" בשנת 2006


 
 סכנות הקרינה העל סגולית ופתרונות מומלצים/ מאת אוריאל נתן

 
מניעה היא בגדר "סוף מעשה במחשבה תחילה".לקראת שבוע מודעות לסרטן העור  שיערך בקרוב מצאתי לנכון לספר לכם על אחד הפתרונות היעילים ביותר למניעת מעבר של קרינה אל סגולית הנקשרת לתופעות מזיקות של סרטן העור, קטרקט והזדקנות מוקדמת של תאי העור.
קרינת על-סגול, או קרינה אולטרה סגולה (ידועה גם כקרינת UV; ראשי תיבות של "Ultra-violet") היא קרינה אלקטרומגנטית בעלת אורך גל קצר מזה של אור נראה, אולם ארוך מזה של קרינת רנטגןרכה. פירוש השם "אולטרה סגול" הוא "מעבר לסגול" (ultra בלטינית - "מעבר"); סגול הוא הצבע בעל אורך הגל הקצר ביותר בטווח אורכי הגל של האור הנראה. חלק מאורכי הגל העל-סגולים נקראו בעבר "אור שחור", משום שאינם נראים לעיןהאנושית.קרינת על-סגול נחלקת לעל-סגול קרוב (אורך גל של 380 עד 200 נאנומטר) ולעל-סגול קיצוני (200 עד 10 נאנומטר). כשדנים בהשפעת הקרינה העל-סגולה על בריאות האדם ועל הסביבה, טווח אורכי הגל בעל-סגול מחולקים לעתים קרובות ל-UV-A (אורך גל של 380 עד 315 נאנומטר; נקרא גם "אור שחור" או UV גל ארוך), UV-B (אורך גל של 315 עד 280 נאנומטר; נקרא גם UV גל בינוני), ו-UV-C (מ-280 עד 10 נאנומטר; נקרא גם UV גל קצר או "קוטל חיידקים").זכוכיתרגילה היא שקופה לקרינת UV-A אולם אטומה לאורכי גל קצרים יותר. זכוכית קוורץ, בתלות באיכותה, עשויה להיות שקופה אפילו לאולטרה סגול קיצוני.
פתרונות לזכוכית לרכב ולבית :
UV SHIELD בנו ציפוי שקוף המורכב מיריעות פוליאסטר (PET) נותן בעצם 3 תמורות עיקריות : דחיית חום (IR), הצללה(VLT) וחסימת קרינה על סגולית (UV).

ברשת מרכזי ההתקנה המקצועיים של מגן שמש בע"מ (ברמת גן, נתניה וירושלים)  מבצעים עבודה ברמת איכות שלא היתה ידועה עד כה בתחום הציפויים.
עם החומרים האיכותיים של חברת CPFILM/LLUMAR והיכולות הטכניות , מבצעים עבודות מדוקדקות לרכבים .חשוב לציין, שלא ממש צריכים "להשחיר" מאד את החלונות על מנת לקבל הגנה משמעותית כנגד קרינת השמש, ישנם ציפויים שקופים לחלוטין שמסננים את הקרינה המזיקה ומאפשרים נהיגה נעימה, נוחה ובריאה יותר.
לקוחות רבים מבצעים עבודות אלו למטרות בריאותיות, בקרוב יחול שבוע המודעות לסרטן העור בישראל והפניות של לקוחות אשר מגיעים דרך רופאי עור לצורך הגנה טובה יותר ברכבם ובביתם כנגד קרינה על סגולית הנקשרת לתופעות סרטניות ולמלונומה של העור, זוכים ליחס מקצועי במיוחד לאור מצבם הבריאותי.

לפרטים נוספים כדאי להכנס לאתר : www.israsun.com

 
   

 ציפוי שמשות רכב בהגנה שקופה נגד UV  ציפויים דקורטיביים/מאת קרן בן יאיר

האביב בפתח ואיתו הרצון להתחדש ולחדש, אך עכשיו זה לא הזמן לשבור חסכונות או לקחת הלוואות.
 אם רוצים לשדרג את מראה הבית או המשרד לא בהכרח חייבים לשפץ,
התקנה ציפויים דקורטיביים על הזכוכיות של החלונות הקיימים מקנה לבית או למשרד מראה יוקרתי אסטטי ומעוצב.
 מלבד שדרוג הזכוכיות, הציפויים הדקורטיביים נותנים מענה מירבי להקניית הפרטיות .

דהיינו נמאס לכם שעוברי אורח אקראיים סוקרים את פנים הבית או המשרד , או שמאחורי אחת הזכוכיות  השארתם " באלגן" ולא בא לכם או אין באפשרותכם לסדר אותו, יש פתרון קל וזול יחסית לפתרונות אחרים.
המגוון האינסופי של הדוגמאות יכול להתאים לא רק לחלונות החיצוניים של הבתים , בתי עסק, ומשרדים אלא גם לחלונות הפנימיים , למשל חדרי אמבטיות , מקלחונים וכדומה ,הרי הם מקום המפלט האידיאלי מהמציאות  בה אנו חיים לעולם של קסם , שלווה והרמוניה .
התקנת ציפויים דקורטיביים על זכוכיות יוצרת שילוב המשכי עם מרצפות דבר המאפשר זרימה החלל, תחושה של מרחב אחיד ומרגיע.
מגוון פתרונות ע"י קו חדשני של  ציפויים דקורטיביים לחלונות המשפרים באופן משמעותי את מראה ועיצוב הבית או המשרד .
פרטים באתר : www.israsun.com
 
   
 בתמונה ציפוי חלבי-מעביר את האור ומקנה מראה אלגנטי  
 

 סנוור וקרינה? הסןף ! /מאת קרן בן יאיר

 

שמש ואור חשובים לצמיחה, לתפקוד ולתחושה טובה. אין ספק שבארצנו הקטנטונת אין מחסור בשמש ואור. אך כל דבר טוב - במידה! לקראת בואו של הקיץ הישראלי כולנו רוצים להרגיש הקלה מהחום ומהשמש היוקדת עלינו בכל מקום,  במשרד ובבית .

 יש מגוון פתרונות למנוע את קרינת השמש החזקה , הדרך הרגילה והידועה להגן מפני הקרינה מחוץ לכותלי הבית היא שימוש במשקפי שמש הנותנים הגנה מלאה מקרינה על סגולית והצללה לעיניים .

 

כדי לקבל את אותו אפקט הגנה בבית ובמשרד, לכאורה היינו צרכים לייצר משקפי שמש גדולים שיכסו את החלונות ,  לכן הפתרון היעיל ביותר שניתן לעשות הוא לצפות את זכוכיות החלון בציפויים המאפשרים הגנה מחום , קרינה והצללת החדר.

 

הציפויים הקיימים מורכבים  מחומר מיוחד המגן על החלונות מפני קרינת השמש ומשמש  אף כבידוד נגד התחממות החדר הוא מונע סנוור ומהווה פתרון הצללה המאפשר חדירת אור מרוכך ומוצל  אל פנים הבית ואווירה נעימה ושלווה עם אפשרות להנות מהנוף הנשקף מהחלון.

 

מעבר להגנה מפני חום וקרינה לקרן השמש יש חסרונות נוספים כגון סנוור.

סנוור במשרדים  בדרך כלל נגרם  כתוצאה מתאורה לא נכונה או  לרוב השתקפות חזקה של השמש דרך החלון למחשב וישר לעניים , סימפטום הסנוור מוכר לכל מי שעובד מול מחשב ואפילו מהווה לאחד הגורמים היותר עיקריים בתסמונת ראיית מחשב  CVS  (computer vision syndrome  ).  

התסמונת מאופיינת בתופעות רבות המקשות על העניים כגון יובש ועייפות כללית אך הסנוור בפירוש גורם לסימפטומים חזותיים כגון ראייה מטושטשת וכפולה.

 לכן, הפתרון של ציפוי על זכוכיות החלון במשרד הוא הפתרון היעיל ביותר שיכול במידה רבה למנוע סנוור על מסך המחשב.

 

אז לסיכום.... ציפוי מגן שמש על זכוכית החלון בבית או במשרד מאפשר לנו למנוע חום בחדר ומקנה הרגשה נעימה וקרירה החוסכת בשימוש במזגנים ובנוסף הציפוי מאפשר הצללה לחדר שמונעת סנוור וחדירת אור חזקה.

מכל הקשור בציפוי שמשות רצוי לעבוד עם חברה מקצועית ומיומנת כמו מגן שמש בע"מ

בעלת פריסה ארצית ומוצרים איכותיים מהם תהנו במשך שנים.

פרטים ב : www.israsun.com

 

 
   


ציפויים כהים לחלונות ?? כבר לא כל כך כהים !! / מאת אוריאל נתן

בעבר כשרצינו לצפות זכוכיות  בציפוי מגן שמש לצורך הפחתת חום, העבודה היתה מלווה בידיעה שנצטרך להפחית את כמות האור שתחדור לתוך המבנה דרך החלונות , בהרבה מקרים זהו אכן הפתרון הרצוי, אולם במקרים רבים אנו לא רוצים למנוע את חדירת האור אלא רק לעצור את החום.

הודות להתפתחויות בתחום הננו-טכנולוגיה ישנה היום סדרה חדשה של ציפויים , סדרת " " V של חברת מגן שמש. 

ציפויים אלו מספקים מעבר אור גבוה יחסית שנע בין 60 ל-75 אחוזים, מעבר אור זה מאפשר כמעט ולא לשנות את שקיפות החלון, אך עם זאת סינון של כ-50% ומעלה מאנרגיית החום וחסימה של 99% מהקרינה האולטרה סגולה. 

המשמעות היא שאנו כמעט ולא נבחין בשינוי הגוון  של החלון או בחסימת האור אבל נוכל לעצור כחצי מהחום שהיה נכנס ללא ציפוי ייחודי זה.

פרמטרים אלו מאפשרים לתת מענה מצויין לדחיית חום במקומות בהם ציפויים סטנדרטים פחות מתאימים כמו ב : בתים ודירות, חלונות ראווה ורכבים, בכל אלו נדרשת שקיפות דו כיוונית בכל שעות היממה.

לאחרונה ביצעה החברה פרוייקט בסדר גודל של מאות מטרים לציפוי שמשות בארגון שבו יש עשרות עמדות שמירה המפוזרות לאורך עשרות קילומטרים בדרום,  V-70 היה הדגם היחידי מבין כל הציפויים שנתן מענה של שקיפות דו כיוונית ודחיית חום של 55%.

למחרת  ביצוע ההתקנה דיווחו השוהים בעמדות הבידוק על הקלה משמעותית בחום ללא פגיעה בנראה מהחלון ביום ובלילה.

חברת מגן שמש משווקת ומתקינה יריעות ציפוי "מגן שמש" ומיגון לשמשות מבנים ורכבים

היריעות פועלות כמסנן סלקטיבי לאנרגיית השמש, חוסמות חום וקרינה, אך מעבירות אור נראה.

החברה הנה היבואנית הגדולה בישראל למוצרי מיגון וציפוי ומוצריה משווקים ומותקנים בארץ וברחבי העולם .


 

בהמשך להחלטת שר האוצר לפעולה אקטיבית בנושא חיסכון האנרגיה, /ליזה גולדרינג

 

בעקבות החלטת שר האוצר על גיבוש מדיניות לעידוד מוצרים בעלי תקן סביבתי התורמים לחיסכון מיידי באנרגיה וליעילות כלכלית מרבית בטווח הקצר והארוך, נערכת חברת מגן שמש לביקושים הגדולים ולעלייה בהזמנות מהסקטור המוסדי, הציבורי והפרטי.

 

חברת מגן שמש- פתרונות מיגון וציפוי בע"מ, הינה חברה ירושלמית פרטית הקיימת כ- 11 שנים (משנת 1997). החברה מתמחה בייבוא, ייצוא, שיווק והתקנה של מגוון ציפויים לזכוכית. הציפויים מותקנים על גבי החלון הקיים למטרות מניעת סנוור, חסימת קרני UV והפחתה בחום ברכבים ובמבנים.

 

בניגוד לתפיסה הרווחת כי חלון בעל גוון כהה (אנטי סאן) יגרום להפחתת חימום החדר נמצא כי חלונות אלו סופגים חלק גדול מהחום ומועברים לחדר ואינם מונעים את קרני ה-UV המזיקות. התקנת וילון במקרה זה מהווה פיתרון חלקי בלבד, כיוון שהוא מאפשר מעבר חום למרווח שבין החלון והוילון. במגדלים רבי-קומות, בבתים פרטיים ובאולמות התקנת וילונות פוגעת בקו העיצובי האדריכלי וחוסמת את הראות. יתרה מזאת, וילונות צוברים אבק, לכלוך, דורשים תחזוקה מיוחדת ודוהים בשל החדירה של קרני ה-UV המזיקות.

 

הציפויים החדשים של מגן שמש בעלי עבירות אור משתנה עם דחיית חום גבוהה במיוחד של עד כ- 83%.  במקרים רבים השינוי הוא משמעותי ובא לידי ביטוי בהפחתה של עד כ- 7 מעלות מטמפרטורת החדר המובילה באופן ישיר לחיסכון שנתי משמעותי באנרגיה, תורמת לנוחות השוהה בחלל הרכב או המבנה וכן לעלייה בפריון העבודה במשרדים.

 

בנוסף לציפויים לדחיית חום וסנוור ניתן לבחור בציפויים שמטרתם הגנה על העובדים או הגנה על מוצרים הרגישים לקרני UV (כל הקשור לבלאי, דהייה ומחלות עור שונות ביניהן סרטן העור). הציפוי המתקדם ביותר בתחום והייחודי למגן שמש הוא בעל מעבר אור של כ- 70% וחסימת של עד ל-99.9% מקרני ה-UV.

 

לחדרים, מבנים ורכבים המעוניינים לפעול בנושא שימור האנרגיה והפחתת התחממות ייתר מומלץ לבחור בציפוי רפלקטיבי. יש לציין כי זכוכית רפלקטיבית מובנת (ללא פילם או ציפוי) מתחממת יותר מזכוכית עם ציפוי ועלולה לדהות עם הזמן. הציפויים המוצעים מגיעים לרוב עם אחריות של עד 10 שנים, עשויים מהחומרים המובילים בתחום ומהאיכותיים ביותר. הדבקת הציפוי ניתנת להסרה מלאה בכל עת, תוך החזרת המצב לקדמותו ללא פגיעה בזכוכית.

 

בין לקוחותינו  נמנים מבנים ציבוריים רבים בארץ ובחו"ל, כגון; חדרים שונים במשכן הכנסת, הגו'ינט, ספריות רבות ברחבי הארץ, מוזיאון ישראל, מוזיאון הטבע, מוזיאון ארצות המקרא, מוזיאון חיל הים בחיפה, מוזיאון האיסלאם, בתי כנסת, בית-חולים מעיני-הישועה, בי"ח הדסה, בי"ח סורוקה, מכון ויצמן.

מבנים בעלי מפתחים גדולים כגון; מלונות 'דן' ומלונות 'הילטון'.

אולמות ובתי אירועים, חברות שונות וביניהן חברות הי-טק ומבנים בעלי חלונות רבים כגון; בנק הפועלים, בנק המזרחי, אינטל, נורטל, Yes טלוויזיה בלוויין, 'סטימצקי' ועוד רבים אחרים.

גם במשכן הנשיא, בירושלים, התקינה מגן שמש ציפויי למניעת סנוור במיוחד עבור הפגישה בין הנשיא בוש והנשיא פרס.

 

למגן שמש ציפויים נוספים בלעדיים עבור חדרים נקיים ומעבדות המונעים UV ואורכי גל שונים שהותקנו בחברות הי-טק רבות ובתעשיות השונות.

ציפויים בתחום ההגנה והבטיחות, למיגון כנגד הדף ורסס, מיגון בפני פריצה (מוכר ע"י חברות הביטוח כתחליף לסורגים).  לאחרונה זכתה החברה במרכז פתוח של פיקוד העורף למיגון כל המבנים הציבוריים בעוטף עזה.
ציפויים נוספים לדקורציה,עיצוב ופרטיות המודבקים על גבי מחציות זכוכית ודלתות בחברות שונות וכן במקלחונים וחוצצים במלונות המדמים עיצוב זכוכית בהתזת חול.
ציפויים למניעת קרינה מאנטנות סלולאריות (הנחתה של עד כ- 90%) ועוד.

חברת מגן שמש התקינה בשנת 2006 למעלה מ 20,000 מ"ר של ציפויים באפריקה, אירופה ומדינות שכנות, כל העבודות בוצעו על ידי צוותי החברה וזכו לתשבחות רבות הן מבחינת איכות העבודה והן מבחינת העמידה בלוחות הזמנים.

 

 

 

סקירה על סדרת הציפויים "V" של "מגן שמש"/ מאת טל רווה

ציפויים סולאריים נדרשים לצורך אחת או יותר מהסיבות הבאות:

·         הפחתת חימום (במקרים שקיימת תחושת "התבשלות" או מזגן שלא מצליח לקרר מספיק)

·         הפחתת עוצמת הארה (כאשר קיים קושי לצפות במסך מחשב או כשרוצים ליצור אווירה רגועה)

·         דחיית קרינת UV (כשרוצים למנוע דהייה, קלקול  והתייבשות רהיטים, תמונות, פרקט וכיוצ"ב)

נהוג לחלק את סוגי הציפויים הסולאריים לשתי קבוצות עיקריות: 1. רפלקטיביים ו- 2. לא רפלקטיביים.

הציפויים הרפלקטיביים ידועים בזכות יכולת דחיית החום המעולה שלהם, אולם הינם בעלי מראה מתכתי דמוי ראי בדרגות שונות, בעוד הציפויים הלא רפלקטיביים מקנים גוון טבעי ולא מתכתי, אך אינם דוחים חום בצורה מספקת.

חברות ששואפות לתת ללקוחותיהם את המוצר המתאים להם ביותר, מקפידים "להיות עם היד על הדופק" ולהציע את החידושים הטובים והיעילים ביותר בתחום הציפויים ולפיכך אנו מציעים ללקוחותינו אפשרות לבחור ציפוי מגן שמש מסדרת ה- V, סדרה חדשנית של ציפויי מגן שמש לא רפלקטיביים, אך בעלי יכולת דחיית חום טובה מאוד - שילוב המתאפשר הודות להתפתחות טכנולוגית על-ידי ייצור המבוסס על שימוש בננו-טכנולוגיה. הציפוי, שקוף לחלוטין, ביום ובלילה מאפשר הפחתה של עד 65% מהאנרגיה הסולארית החודרת לחדר וזאת מבלי ליצור השתקפות בלילה/ביום או להפחית משמעותית את עוצמת האור !

בעבר, לקוחות שסבלו ממפגע משמעותי של חום, נאלצו להתפשר ולבחור בציפוי מגן שמש דמוי ראי, אשר לא תמיד מתאים לחזות האדריכלית בה הם רצו לעצב את ביתם או משרדם. כעת, אין יותר צורך להתפשר.

להלן סקירה קצרה של כל מוצרי סדרת ציפויי  מגן שמש "   V" המתאימים לכל חלון בבית או במשרד:

ציפוי מגן שמש

הפחתת אור (הצללה)

הפחתת חום

הערות

 מגן שמש V-80

20%

45%

בהיר מגן שמש מאוד, אידיאלי לחלונות ראווה

מגן שמש V-70

30%

55%

ציפוי מגן שמש בהיר, מפחית חום ואינו מחשיך, אידאלי לבית

מגן שמש V-60

40%

60%

ציפוי מגן שמש המפחית חום מבלי לפגוע בנוף, אידאלי לבית ולמשרד

מגן שמש  V-50

50%

65%

ציפוי מגן שמש המפחית חום ומקנה הצללה, אידאלי למשרד

 חזור למעלה    לקבלת RSS
2010 © כל הזכויות שמורות למגן שמש בע"מ
עמוד הבית   |   מפת אתר   |   צור קשר   |   תמונות   |   ארכיון חדשות
פותח ע"י Guru4rent בניית אתרים